نقش تیر آهن در ساختمان

نقش تیرآهن در ساختمان به عنوان یکی از پرمصرف ترین محصولات در صنعت ساخت و سازه و در سازه های فلزی سبک و سنگین است و یکی از مهمترین مشخصات در صنعت ساخت و ساز شناخته شده است.

تیر آهن چیست و چه کاربردی دارد؟

میزان استفاده از این محصول به قدری زیاد است که حتی تغییر جزئی در قیمت تیر نیز تفاوت زیادی در هزینه اجرا ایجاد می کند. انتخاب مناسب این محصولات مهم تأثیر انکارناپذیری در تعیین موفقیت و شکست پروژه شما دارد.

جدول فلزی براق ، انعطاف پذیر ، خاکستری و نقره ای و جدول تناوبی گروه VIII. این فلز به خوبی شناخته شده است و به چهار شکل بلوری وجود دارد. آهن خواص بسیاری دارد ، یکی از آنها این است که آهن در هوای مرطوب زنگ می زند ، اما در هوای خشک زنگ نمی زند و به راحتی در اسیدهای رقیق حل می شود. آهن از نظر شیمیایی فعال است و دو ترکیب شیمیایی اصلی تشکیل می دهد: آهن دو ظرفیتی (II) یا ترکیبات آهن و ترکیبات سه ظرفیتی آهن (III).

قیمت آهن را بشناسید تا ارزان تر بخرید

استفاده از این فلز کاملاً مشهور است و به دلیل خواص گسترده آهن ، بیش از 95٪ از کل چرخش های فلزی تولید شده در جهان استفاده می شود. ساخت ارزان و با استحکام بالا ، آن را برای همه چیز از ظروف غذا گرفته تا وسایل نقلیه خانوادگی ، از خردکن تا ماشین لباسشویی و از کشتی های باری گرفته تا مشت های کاغذی مناسب می کند. فولاد شناخته شده ترین آلیاژ آهن موجود در صنعت به عنوان چدن ، فولاد کربن ، آهن فرفورژه ، فولاد آلیاژی ، اکسید آهن است.نقش تیر آهن در ساختمان

خواص آهن فلزی

آهن دهمین عنصر فراوان در جهان محسوب می شود. یکی از خواص آهن این است که این ماده فراوان ترین عنصر روی زمین است (6/34 درصد از نظر جرم). غلظت آهن در لایه های مختلف زمین از مقادیر زیادی در هسته داخلی تا حدود 5٪ پوسته خارجی متفاوت است. بیشترین مقدار آهن در اکسیدهای مختلف مانند هماتیت ، مگنتیت و تاکونیت وجود دارد. دانشمندان بر این باورند که هسته زمین عمدتا از آلیاژ آهن و نیکل ساخته شده است و آهن تقریباً برای زندگی از موجودات کوچک تا انسان بسیار ضروری است. تولید آهن جدید در جهان بیش از 500 میلیون تن در سال است و آهن بازیافت شده 300 میلیون تن به آن اضافه می کند. ذخایر سنگ آهن توسعه یافته از نظر اقتصادی از 100 میلیارد تن فراتر رفته است. مناطق اصلی استخراج معادن در چین ، برزیل ، استرالیا ، روسیه و اوکراین است که فعالیت های معدنی قابل توجهی در ایالات متحده ، کانادا ، ونزوئلا و هند دارد.نقش تیر آهن در ساختمان

 مزایای آهن اسفنجی نسبت به آهن قراضه عبارتند از:

  • تکرارپذیری نتایج تحلیل محصول
  • اسفنج آهن نسبت به قراضه غلظت عناصر ناخالصی کمتری دارد
  • غلظت کم نیتروژن در آهن مذاب باعث بهبود کیفیت محصول می شود.
  • کاهش عناصر چدن نامناسب
  • نگهداری و نگهداری آسان
  • مصرف اکسیژن کم
  • مصرف انرژی کم
  • خطر انفجار اجاق گاز را کاهش دهید
  • کاهش آسیب به کف و دیوارهای کوره

کاربرد آهن در ساخت و ساز

سخت افزار در صنعت ساخت و ساز به هزاران سال قبل از استفاده در ساخت و ساز برمی گردد. در گذشته از فلز برای ساختن ابزارهای مختلف علاوه بر معماری استفاده می شد که بسیاری از آنها اکنون در موزه ها به نمایش گذاشته شده اند. در دنیای امروز استفاده از انواع فلزات در ساخت و ساز بسیار مهم است.

قیمت پروفیل

فلز یکی از آن عناصر با خواص خاص و بعضاً مشترک است. از مقاومت بالای این مصالح ساختمانی در ساخت سازه های مختلف استفاده شده است.

ساختمانها بدون استفاده از فلز ساخته نمی شوند ، زیرا ساختمان مقاومت لازم را ندارد. همچنین به دلیل شکل پذیری مناسب برای کاربردهای گوناگون در ساخت و ساز مناسب است. اصولاً از فلزات به شکل خالص استفاده نمی شود ، اما از آلیاژهای ساخته شده از ترکیبات آنها می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد. انواع فلزات رسانایی گرمایی خوبی دارند و از نظر شکل با دما متفاوت هستند.

قیمت انواع ناودانی و ویژگی های آن

انواع فلزات مورد استفاده در صنعت ساختمان به دو دسته تقسیم می شوند: فلزات آهنی و فلزات غیر آهنی. در این میان آلومینیوم ، فولاد و آهن پرمصرف ترین انواع فلز هستند. صنعت. در حال حاضر ، آلیاژهای ساخته شده از فلزات مختلف بسیار مقاوم هستند و پوشش هایی که برای محافظت از آنها استفاده می شود ، علاوه بر افزایش مقاومت در برابر عوامل مختلف ، تنوع و زیبایی را نیز به ظاهر می بخشد.نقش تیر آهن در ساختمان

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *