به روز رسانی قیمت ورق A283

قیمت ورق A283 آهن رسان

ورق فولادی از مقاطع مهم صنایع مختلف به شمار می رود و آلیاژ های مختلفی دارد آلیاژ به نسخه، استاندارد، گرید ها و درجه بندی های انواع فولاد و یا فلزات مختلف گفته می شود. خود فولاد آلیاژی از آهن است دراقع وقتی عناصر سازنده یک فلز را تغییر می‌دهند و دستکاری می‌کنند یعنی آلیاژ آن فلز را به وجود آورده اند. مثالی از این مورد که می‌خواهیم در ادامه توضیح بدهیم، ورق آلیاژی A283 است. نوع ورق فولادی که ویژگی های خاصی دارد و به همین دلیل در کاربردهای خاص نیز ز دیده می شود. قیمت ورق آلیاژی A283 بر اساس وزن و نوع آن مشخص می‌شود البته عوامل زیادی بر قیمت این محصول و محصولات دیگر تأثیر گذار است که حتماً در آن مورد هم توضیحات خواهیم داد. همچنین راهنمایی های لازم را برای خرید ورق فولادی A283 در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انواع ورق فلزی و فولادی

به تعداد فلزات و آلیاژهای فلزی می توان ورق فلزی ساخت که هر یک بر اساس ویژگی ها و ترکیب شیمیایی فلزی که دارند دارای خواص مکانیکی شیمیایی فیزیکی و فنی مختلفی هستند و به همین دلیل کاربردهای متفاوتی نیز دارند. دسته بندی های مختلفی برای انواع ورق فلزی در نظر گرفته شده است ما به طور ویژه در مورد ورقه های آهنی و فولادی توضیح می دهیم ورق های غیر آهنی و غیر فولادی مثل آلومینیوم روی مس و غیره را فعلاً بررسی نمی‌کنیم. آهن پر کاربرد ترین و رایج ترین فلزی است که در صنایع و در طبیعت دیده می شود این فلز آلیاژهای مختلفی مثل آهن خام آهن خاکستری فولاد شدن و امثال این‌ها دارد. مهم‌ترین آلیاژ آهن فولاد است فولاد یا استیل خود انواع گوناگونی دارد که بر اساس عناصر سازنده و مقدار آن‌ها با هم تفاوت دارند. فولاد ها یا کربنی و یا آلیاژی هستند. فولاد آلیاژی از آهن است که کمتر از ۲ درصد کربن دارد؛ اما درجه های مختلف یا به عبارتی آلیاژهای مختلف فولاد در تعداد عناصر درصد هر یک در ترکیب کلی در کارخانه ها ساخته می شود. فولاد معمولاً به شکل شمش شمشه شمشال تختال اسلب و مواد نیمه ساخته هم چنین ها تولید شده و به عنوان مواد اولیه کارخانه های فولاد مورد استفاده قرار می گیرد. مثلاً کارخانه‌ها برای تولید انواع تیرآهن شمش های فولادی را درون کوره های ذوب کرده سپس آن‌ها را به شکل تیر آهن با روش های مختلف تبدیل می کند. در مورد تولید ورق فولادی نیز به همین شکل است انواعی از شمش فولادی که ضخامت کمتری دارند و با آن‌ها تختال یا اسلب گفته می شود عنوان ماده اولیه تولید ورق فولادی در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. فولاد را در پرند به عنوان نورد کاری تحت حرارت بالا قرار داده و سپس با غلتک های نورد می کنند تا ضخامت آن چند و طول آن افزایش پیدا کند. ورق فولادی در ابعاد طولی و عرضی و در ضخامت های استاندارد ساخته می‌شود که این استانداردها در کشورهای مختلف ممکن است با هم تفاوت داشته باشد مهم‌ترین استانداردهای ساخت ورق فولادی شامل استاندارد آمریکا ژاپن چین کره آلمان و روسیه می باشد. برای تولید ورق آلیاژی A283 از طریق نورد کاری گرم استفاده می‌شود و فولاد با آلیاژ A283 در آن استفاده می شود.

همان طور که می دانید قیمت ورق فولادی بر اساس ویژگی ها و چگالی و وزن آن تعیین می شود.

قیمت ورق A283

ورق A283 چه ویژگی هایی دارد

به طور مختصر این یک ورق فولادی آلیاژی به شمار می‌رود و به خاطر ویژگی‌هایی که دارد معمولاً برای ساخت مخازن و لوله های مخازن و پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ بنابراین به نام ورق آلیاژی مغز نیز معروف می باشد. ورق A283 از نظر مکانیکی شباهت بسیار زیادی به ورق آلیاژی A516 دارد. همین موضوع باعث می‌شود تا این دو ورقه فولادی کاربردهای مشابه و مشترکی نیز داشته باشند. از ویژگی های مهم ورق مخزنی می‌توان به قابلیت کششی و جوشکاری آسان آن اشاره کرد. جوشکاری راحت باعث شده تا از آن برای ساخت سازه های فلزی اسکلت ساختمان ها و سازه های عمرانی و امثال آن‌ها استفاده کرد. ورق آلیاژی A283 در ۴ درجه و کیفیت و یا استاندارد ساخته می شود. این استانداردها به نام گریت نیز شناخته می شوند که در ادامه آن‌ها را می بینید.

A283_Gr A

A283_Gr B

A283_Gr C

A283_Gr D

درجه های مختلف ورق A283 در میزان عنصر کربن با هم تفاوت دارند. عنصر کربن در نوع اول برابر است با 0.14%, در نوع دوم برابر است با 0.17%, در نوع سوم برابر است با 0.24% و در نوع چهارم برابر با 0.27% است.

قیمت ورق A283

اما اگر بخواهیم مقدار عناصر دیگر را نیز بگوییم به صورت زیر می باشد که در تمام گرید ها با هم برابر است.

عنصر سیلیسیم=0.4%

عنصر منگنز=0.9%

عنصر گوگرد=0.04%

عنصر فسفر=0.035%

مس=0.2%

در میان انواع استانداردهای ورق مخزنی گرید C در خاورمیانه کاربرد بیشتری دارد و رایج تر است. بر اساس استاندارد ساخت آمریکا میزان تنش تسلیم این ورق حدود ۲۰۵ و تنش کششی آن بین ۳۰۸ تا ۵۱۵ مگاپاسکال است.معمولاً کارخانه‌ها و ورق فولادی را در ابعاد و استانداردهای مشخصه تولید و عرضه می کنند طول و عرض ورق فولادی معمولاً بین ۱ تا ۴ و نیم متر می باشد بسته به نوع ورق و کاربردهایی که دارد این ابعاد اندازه ها ممکن است با هم تفاوت داشته باشند در مورد ورق آلیاژی A283 عرض ورق های تولید شده معمولاً ۱۵۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ میلی متر می باشد. ضخامت ورق بسیار مهم است در مورد این محصول با ضخامت بین ۵ تا ۱۵۰ میلی‌متر ساخته می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها شش تا ۵۰ یا ۶۰ میلی‌متر است.

ورق

ورق a283 شرکت آهن رسان چیست قیمت ورق a283 gr c قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق آلومینایز قیمت ورق سرد در کارخانه آهن رسان فولاد قیمت ورق a516 قیمت ورق کربن قیمت ورق ابعادی  ورق a283 چیست قیمت آهن کیلویی قیمت آهن دست دوم قیمت قوطی آهن قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت آهن اصفهان امروز در وب سایت آهن رسان به شماره اینترنتی  ahanresan قیمت آهن امروز قیمت پروفیل سبک قیمت قوطی آهن آهن رسان در وب سایت www.ahanresan.irقیمت ورق آهن قیمت آهن کیلویی قیمت روز پروفیل ساوه قیمت هر شاخه قوطی 14 قیمت آهن فایکو قیمت ورق سیاه آهن قیمت هر کیلو آهن امروزآهن  قیمت قوطی آهن آرشیو قیمت ورق روغنی قیمت ورق سیاه گیلان قیمت جهانی ورق روغنی قیمت پروفیل آهن رسان قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت ورق آهن قیمت قوطی آهن آهن آنلاین قیمت آهن اهواز قیمت آهن ۱۴ قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت آهن اصفهان امروز قیمت روز میلگرد در بازار کانال قیمت پروفیل اخبار لحظه ای آهن رسان  نمودار قیمت ورق سیاه قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه می باشد.

ورق های آلیاژی آهن رسان

برای فولادی در بازار هم به صورت شیت یا برش خورده و هم به صورت رول وجود دارد معمولاً ورقی که ضخامت آن کم باشد را می‌توان به صورت رول نیز تولید نمود مصرف کننده بر اساس نیاز برشکاری می‌نماید.این یک ورق آلیاژی و صنعتی به شمار می آید و تمام کارخانه ها آن را تولید نمی کنند در ایران مهم‌ترین تولیدکنندگان این ورق آلیاژی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان کارخانه فولاد اکسین اهواز و کارخانه فولاد کاویان هستند. عمده نیاز صنایع داخلی از طریق کارخانه های مطرح تأمین می‌شود و تنها بخشی از نیاز بازار از طریق واردات از کشورهایی مثل کره اوکراین روسیه هند و بلژیک تأمین می شود.