تفاوت فولاد کربن با فولاد ملایم چیست؟

فولاد را می توان با استفاده از مواد 100٪ استفاده مجدد یا از مخلوط مواد بازیافتی و فولاد بکر تولید کرد. فولاد ویرجین در کوره بلند از فلز آهن ، کک (از ذغال سنگ تحویل می شود) و آهک ایجاد می شود. مواد خام به بالاترین نقطه بخاری اضافه می شوند که در دمای 3000 درجه کار می کند. با ذوب شدن و ترکیب شدن فلز آهن با کک سوزان ، کربن در ماده مایع تخلیه می شود.

قیمت میلگرد اروپایی در مشهد

ناخالصی ها توسط آهک به یک سرباره در سطح سطحی مصرف می شود ، که می توان آن را از فولاد مایع خالی کرد. ماده موجود در این مرحله حدود 4٪ کربن دارد و هنوز هم آلودگی های کمی دارد. فولاد بکر مایع به کوره اصلی اکسیژن (BOF) منتقل می شود ، که اکنون شامل قراضه بازیافت شده است.

قیمت تیرآهن سنگین در تهران

اکسیژن خالص از طریق فولاد مایع منفجر می شود تا کربن فراوان را اکسیده کند و به یک ماده کامل با حداکثر 1.5 درصد کربن شکل می دهد. تفاوت فولاد کربن با فولاد ملایم چیست؟

لوله استنلس استیل صنعتی ۴ اینچ

فولادهای کربنی و کم آلیاژ

درباره فولاد کربن:

قیمت ورق سیاه استوک

فولاد کربن دارای وزنی در حدود 0.05-1.70٪ کربن است. گسترش میزان کربن در فولاد باعث نشاط بیشتر آن می شود و به همین ترتیب به عنوان محتاط ترین روش گسترش کیفیت فولاد در نظر گرفته می شود. به هر حال ممکن است ، به دلیل داشتن کربن بیشتر ، فولاد علاوه بر این شکننده و کمتر قابل انعطاف خواهد بود. به این ترتیب ، باید یکسان سازی صحیح کربن در درخواست انجام فولاد با عملکرد اضافی لحاظ شود. فولاد پر کربن دارای محتوای کربن بین 0.3-1.70٪ و فولاد کم کربن دارای محتوای کربن 0.05-0.15 است. فولاد کم کربن به دلیل هزینه مونتاژ کم ، شناخته شده ترین نوع فولاد است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با مقاوم ترین فولاد دنیا

درباره فولاد شیرین:

قیمت تیرآهن 32 در مشهد

فولاد خفیف ، ملایم ترین نوع فولاد کربنی است و میزان کربن آن نسبتاً کم است. فولاد ملایم نیز به همین ترتیب می تواند اجزای مختلفی داشته باشد ، به عنوان مثال ، منگنز ، سیلیکون ، و اندازه گیری فسفر را دنبال می کند. این اجزای اضافی با جلوگیری از جداسازی داخل سنگهای قیمتی آهن ، قابلیت اطمینان ساختار آهن فلزی را تضمین می کنند. کربن به عنوان یک متخصص جامد سازی فعالیت می کند و سطح کربن اضافه شده نسبت به کیفیت فولاد کاملاً ساده است. کیفیت فولاد در بیشتر قسمتها با افزایش سطح کربن افزایش می یابد. تفاوت فولاد کربن با فولاد ملایم چیست؟

محتوای کربن:

آشنایی با سپری آهنی و کاربرد آن

فولاد کربن را می توان به سه طبقه بندی اساسی تقسیم کرد: فولاد کم کربن که عمدتا به عنوان فولاد خفیف ، فولاد کربن متوسط ​​و فولاد پر کربن شناخته می شود. به طور معمول حاوی 0.04 to تا 0.30 content محتوای کربن است. این شاید بزرگترین گردهمایی فولاد کربن باشد. انواع فوق العاده مناسب و متنوعی را پوشش می دهد. از ورق تراز به میله کمکی. با توجه به خصوصیات ایده آل مورد نیاز ، اجزای مختلف گنجانده شده یا گسترش می یابند. به عنوان مثال: کیفیت رسم (DQ) این است که سطح کربن پایین نگه داشته می شود و آلومینیوم نیز در آن گنجانده شده است و برای فولاد کمکی ، سطح کربن بالاتر است و محتوای منگنز گسترش می یابد. تفاوت فولاد کربن با فولاد ملایم چیست؟

تفاوت عمده:

قیمت انواع لوله در بازار روز آهن

فولاد خفیف نوعی فولاد کربنی است. فولاد ملایم دارای میزان کربن کم در تضاد با سایر فولاد کربن است (حدود 0.16-0.29٪ وزن). فولاد ملایم از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است ، در حالی که سایر انواع فولاد کربنی قابلیت انعطاف پذیری کمی دارند. کربن آرام را نمی توان با عملیات حرارتی جامد کرد ، با این وجود انواع مختلف فولاد کربن را می توان با عملیات حرارتی جامد کرد. فولاد نرم نسبت به سایر انواع فولاد کربنی از مقاومت کمتری برخوردار بوده و از سختی بیشتری برخوردار است. تفاوت فولاد کربن با فولاد ملایم چیست؟

حرارت درمانی در فلزات

به طور کلی ، فولاد به عنوان فولاد کربن در جایی که قسمت اصلی آلیاژ استفاده شده کربن است و هنگامی که هیچ پیش نیاز اساسی دیگری تعیین نمی شود ، اشاره می شود. یعنی کروم ، کبالت ، نیکل. فولاد کربن را می توان به دو طبقه بندی فولاد کربن بالا و کم تقسیم کرد. به همین ترتیب ، همانطور که از نام آن توصیه می شود ، فولاد پر کربن حاوی مقدار بیشتری کربن است و فولاد کم کربن حاوی سطح پایینی کربن است. فولاد آرام نوعی فولاد کم کربن است. تمایز اساسی بین فولاد کربن و فولاد ملایم این است که فولاد کربن دارای مقدار کربن بیشتری از طریق فولاد ملایم دارای اندازه گیری کربن نسبتاً کم است. تفاوت فولاد کربن با فولاد ملایم چیست؟

ساخت هوشمند در صنعت فولاد