گرید های فولاد گرم نوردیده

گرید های فولاد گرم نوردیده

ساخت هوشمند در صنعت فولاد

وقتی صحبت از ترکیب عالی از خواص مکانیکی مانند استحکام کششی ، مقاومت برشی ، چقرمگی ، سختی و انعطاف پذیری می شود ، ضرب و شتم فولاد کربن سخت است. وقتی صحبت از داشتن تمام این خصوصیات مکانیکی با نرخ مقرون به صرفه می شود ، ضرب و شتم فولاد کربن نورد گرم دشوار است. فولاد کربن نورد گرم یک آلیاژ فلز است که بیشتر از آهن با مقداری کربن تشکیل شده است و از شمش در اندازه حرارت بالاتر از دمای تبلور مجدد آن غلت می خورد.

سیم فولادی ضد زنگ سخت که برای صید ماهی و طعمه استفاده می شود

گرید های فولاد گرم نوردیده تشکیل فولاد کربن نورد گرم در این درجه حرارت بالا ، این ویژگی را به مکانیکی عالی می بخشد در حالی که هزینه های آن پایین تر از یک فولاد کربن نورد سرد است. گریدهای زیادی از فولاد کربن نورد گرم وجود دارد که ممکن است این س raiseال را ایجاد کند: “تفاوت بین همه گریدهای فولاد نورد گرم چیست؟” این مقاله به این س answersال پاسخ می دهد.

ورق سیاه گیلان ۱۰ میل ۱۰۰۰رول

در زیر برخی از درجه های رایج فولاد نورد گرم ذکر شده است:

روش‌های تولید لوله‌های فولادی کربنی

کاربردهای فولادهای آلیاژی

فولاد ASTM A36 یکی از محبوب ترین فولادهای نورد گرم است که سوپرمارکت های فلزی به فروش می رساند. هنگامی که نوبت به فولاد نورد گرم می رسد ، سوپرمارکت های متال محصولی را با نام های دو سازمان حمل می کنند: موسسه آهن و فولاد آمریکا (AISI) و انجمن آمریکایی آزمایش و مواد (ASTM). A36 یک ماده خاص ASTM است. این یک فولاد کم کربن در نظر گرفته می شود ، زیرا محتوای کربن آن به طور کلی بین 0.25 25 و 0.29 by وزن است. “36” در A36 از آنجا که قابل توجه است ، حداقل مقاومت کششی عملکرد را در 36000 psi نشان می دهد. A36 بسیار قابل پردازش ، جوشکاری است و دارای خواص مکانیکی عالی است. گرید های فولاد گرم نوردیده این بخشی از دلیل محبوبیت بسیار زیاد آن است ، و به همین دلیل در کاربردهای ساختاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سوپرمارکت های فلزی ASTM A36 را در میله گرد ، میله مستطیل ، میله مربع ، کانال ، زاویه ، صفحه ، صفحه آج ، لوله گرد و شافت می فروشند.

پروفیل های فولادی کربن سرد

C1010 و C1018

AISI C1010 و AISI C1018 دو فولاد نورد گرم هستند که شباهت زیادی به یکدیگر دارند. هر دو کربن کم دارند. در واقع ، تنها تفاوت محسوس بین ترکیبات شیمیایی آنها محتوای کربن است. C1010 از نظر وزنی 0.08 تا 0.13 درصد کربن و C1018 از نظر وزنی کربن 0.14 تا 0.20 درصد است. تفاوت در میزان کربن بین آنها می تواند منجر به تغییرات جزئی در شکل پذیری و استحکام کششی شود ، اما برای بیشتر آنها کاملاً مشابه هستند. هر دو قابل جوش ، ماشینکاری هستند و در مقایسه با فولادهای آلیاژی و کربنی بالا ، به راحتی تشکیل می شوند. سوپرمارکت های فلزی C1010 را در لوله گرد و C1018 را در میله گرد و ورق مش ارائه می دهند. C1010 و C1018 به طور گسترده ای در مصارف ساختاری مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در صنایع خودرو سازی و مبلمان به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های طراحی سازه های فلزی چیست

A1011

A1011 یکی دیگر از فولاد های نورد گرم تعیین شده توسط ASTM است که سوپرمارکت های فلزی ارائه می دهند. این گرید می تواند مقادیر کمی از عناصر کمیاب دیگر نیز داشته باشد که آن را به یک فولاد بسیار متنوع تبدیل می کند. این ماده به طور گسترده ای در کاربردهای سازه ای از فولاد ورق ، بدنه های اتومبیل ، طبل ها و ساخت فلزات عمومی استفاده می شود. سوپرمارکت های فلزی A1011 را به صورت ورق تخت و همچنین فرم فلزی منبسط شده ارائه می دهند. گرید های فولاد گرم نوردیده

قیمت ورق سیاه استوک

C1026

C1026 یک فولاد تعیین شده توسط AISI است که بسیار دقیق از فولاد A36 تعیین شده توسط ASTM که در بالا ذکر شد تقلید می کند. خواص شیمیایی آنها با یکدیگر همپوشانی زیادی دارند که محتوای کربن آنها در حد بالایی از فلز کربن کم است. AISI 1026 دارای محتوای کربن هدف 0.22٪ تا 0.26٪ وزنی است. وقتی هر دو در شرایط نورد گرم قرار بگیرند ، خصوصیات مکانیکی آنها نیز کاملاً مشابه است. AISI C1026 و ASTM A36 هر دو فولاد نورد گرم مورد نیاز ، دارای قدرت بیشتری نسبت به A1011 ، C1010 یا C1018 می توانند گزینه های عالی باشند. AISI C1026 برای سازه ها ، اجزای خودرو و مبلمان استفاده می شود ، به نام چند منطقه ای که از این فولاد نورد گرم استفاده می شود. C1026 از سوپر مارکت های فلزی در لوله های مربع و مستطیل در دسترس است.

قیمت تیرآهن 32 در مشهد

A500

ASTM A500 یکی دیگر از فولادهای کم کربن نورد گرم است. در ترکیب شیمیایی آن می تواند تا 0.26٪ وزن کربن داشته باشد و کاملاً مشابه ASTM A36 است. یک تفاوت اصلی بین ASTM A500 و ASTM A36 شکلی است که در آن هر نوع فولاد نورد گرم در دسترس است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، A36 در میله گرد ، میله مستطیل شکل ، میله مربع ، کانال ، زاویه ، صفحه ، صفحه آج ، لوله گرد و شافت موجود است. گرید های فولاد گرم نوردیده از طرف دیگر A500 فقط برای لوله کشی استفاده می شود. سوپرمارکت های فلزی A500 را به طور خاص در لوله های مربع و مستطیل حمل می کنند. برنامه های کاربردی ASTM A500 مشابه دیگر فولادهای کم کربن نورد گرم است. آنها به وفور در کاربردهای ساختاری استفاده می شوند.

قیمت میلگرد اروپایی در مشهد

C1045

C1045 یکی دیگر از فولادهای نورد گرم است که توسط AISI تعیین شده است. آنچه باعث تفاوت این فولاد نورد گرم با فولادهای قبلی شده است ، یک فولاد کربن متوسط ​​است. با 0.42 0. تا 0.50 carbon کربن وزن ، به طور کلی قدرت بیشتری نسبت به فولادهای نورد گرم با کربن کم فراهم می کند. C1045 همچنین کربن کافی دارد که در فرآیند عملیات حرارتی کاملاً پذیرفته می شود. این بدان معنی است که از طریق سفت شدن و آنیل کردن ، می توان خواص مکانیکی آن را تغییر داد. C1045 در برنامه کاربردی استفاده می شود گرید های فولاد گرم نوردیده

ورق A516 به عنوان ورق فولادی در ساختمان