قیمت آهن را بشناسید تا ارزان تر بخرید

قیمت تیرآهن آهن رسان

تیرآهن چیست تیرآهن یک مقطع فولادی است که سطح مقطع آن به شکل I بوده و دارای چهار نوع متفاوت است این محصول در چند استاندارد مختلف تولید می شود و یک عضو مهم و اساسی در ساختمان سازی به شمار می رود انواع تیرآهن ویژگی های مختلفی دارند بنابراین در موارد مختلف نیز کاربرد دارند ی مشخص کردن انواع تیرآهن آن‌ها را با علائم اختصاری خاصی نام‌گذاری می‌کند که در ادامه به طور مختصر آن‌ها را بررسی می کنیم اما قیمت تیرآهن یک موضوع مهم دیگر در زمینه آهن آلات است قیمت تیرآهن از آن جهت مهم است که این محصول به مقدار زیاد در ساختمان و اسکلت ساختمان ها کاربرد دارد از طرفی یک عنصر مهم در افزایش استحکام سازه به شمار می رود برای خرید تیرآهن می‌تواند موضوع مهم دیگر در زمینه فولاد باشد برای خرید و تهیه تیرآهن لازم است تا یک سری اطلاعات در مورد ویژگی‌های مکانیکی تیرآهن داشته باشید اصطلاحات رایج را که در زمینه آهن آلات و به ویژه تیرآهن وجود دارد را تا حدی یاد بگیرید و در هنگام خرید و سفارش آن این اطلاعات را به کار ببندید.

قیمت آهن

خرید تیرآهن به قیمت کف بازار

آیا می دانید هنگام خرید تیرآهن چه باید کرد قبل از خرید تیرآهن در مورد جنبه های فنی و تخصصی اطلاعات به دست بیاورید شما باید بدانید که تیرآهن در چه سایزی خریداری کنید اصلاً این تیرآهن در کجای ساختمان و در چه نوع سازه‌ای به کار می‌رود و قرار است چه مقدار بار را تحمل کند موضوع مهم دیگر در مورد جنس و ویژگی های فنی و مکانیکی تیرآهن است شرایط محیطی ساختمان، آب و هوا و جعبه منطقه موضوع مهم نیست که در انتخاب نوع تیرآهن می تواند اهمیت داشته باشد یک موضوع دیگر در انتخاب و خرید تیرآهن آشنایی با اصطلاحات بازاری آن است ما در ادامه اصطلاحات بازاری و علمی تیرآهن را نیز در اختیار شما قرار می دهیم به عنوان مثال تیرآهن معمولی یا I تیرآهن بال پهن یا هاش تیرآهن مشبک یا لانه زنبوری. جان تیرآهن بال تیرآهن ضخامت بال وزن هر متر عرض بال سطح مقطع مواردی از این دست

که با علائم خاص هر یک از این‌ها را مشخص می‌کند که لازم است بدانید به قسمت میانی تیرآهن جان تیرآهن و به لبه های موازی که در دوطرف جان قرار دارند بال تیرآهن گفته می‌شود برای شمارش تیرآهن از واحد شاخص استفاده می‌شود و شاخه های تیرآهن را معمولاً در طول های ۱۲ متر می سازند البته این بدان معنا نیست که طول های کمتر و بیشتر تیرآهن قابل تولید و یا استفاده نباشد. سایز تیرآهن چیست احتمالاً بارها و بارها در هنگام خرید یا مطالعه در این مورد با واژه ها و اصطلاحاتی از قبیل سایز تیرآهن آشنا شده اید. در واقع اندازه جان یا ارتفاع جان تیرآهن همان سایز آن است معمولاً برای مشخص کردن سایز تیرآهن از واحد میلی متر یا سانتی متر استفاده می‌شود به عنوان مثال تیرآهن ۱۲ به معنی این است که تیرآهنی با اندازه ۱۲ سانتی متری است یعنی ارتفاع جان به اندازه ۱۲ سانتی متر و یا ۱۲۰ میلی‌متر می باشد در بازار سایزهای مختلفی از انواع تیرآهن را می‌توانید پیدا کنید کارخانه ها بر اساس قابلیت ها تجهیزات تخصص و امکاناتی که دارند انواع تیرآهن در سایت های مختلف را تولید می کنند معمولاً تیرآهن ۱۲ ۱۴ ۱۶ و ۱۸ به صورت رایج در بازار استفاده می‌شوند و کاربردهای زیادی دارند اما سایت های دیگری از انواع تیرآهن نیز می توانید در بازار پیدا کنید به عنوان مثال از سایز ۸ تا ۶۰ سانتی متر برای انواع تیرآهن معمولی و از سایز ۱۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر برای انواع تیرآهن هاش تولید می‌شود در مورد تیرآهن هاش حتی سایت های بزرگ‌تر تا ۳۰۰ سانتیمتر تولید می شود.

مهم‌ترین کارخانه های تیرآهن کشور

اولین کارخانه ای که می خواهیم به معرفی آن بپردازیم مهم‌ترین معروف‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه کشور نیز می‌باشد کارخانه ذوب آهن اصفهان بزرگ‌ترین تولید کننده داخلی تیرآهن است محصولاتی که این کارخانه تولید می کند با علائم تا اختصاری مخصوص این کارخانه یعنی ای اس سی او ESCO مشخص می شوند بنابراین هنگام خرید تیرآهن به علائم آن که بر روی جان تیرآهن حک شده است دقت کنید تیرآهن های تقلبی ممکن است به جای تیرآهن اصل فروخته شود که چه بسا قیمت بالایی هم داشته باشند.

قیمت آهن

کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن دیگر که در ایران فعالیت می کنند شامل کارخانه فولاد فایکو کارخانه فولاد بناب کارخانه اهواز کارخانه آرین کارخانه توس کارخانه ناب تبریز کارخانه کرمانشاه و غیره است تفاوتی که در میان محصولات کارخانه های مختلف وجود دارد علاوه بر سایز ممکن است در کیفیت و وزن استاندارد ساخت نیز باشد به همین دلیل قیمت تیرآهن کارخانه اصفهان با قیمت تیرآهن کارخانه کرمانشاه با هم متفاوت است البته قیمت تیرآهن تحت تأثیر موارد مختلف دیگری نیز قرار دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

قیمت آهن 

قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت روز آهن 14 اصفهان نمودار قیمت آهن قیمت ahanresan آهن فایکو قیمت آهن اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت آهن دست دوم  قیمت آهن فایکو قیمت آهن ۱۴ اصفهان آهنی قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت آهن اصفهان نمودار قیمت آهن قیمت آهن کیلویی قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد  قیمت هر کیلو آهن امروزدر آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت آهن اهواز نمودار قیمت آهن آهن رسان  قیمت آهن اصفهان قیمت تناژ آهن قیمت آهن ساختمان سازی قیمت آهن دست دوم اسامی اهن الات قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت آهن فایکو قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت آهن اصفهان قیمت آهن دست دوم نمودار قیمت آهن قیمت پروفیل آهن رسان قیمت میلگرد در تنکابن نمودار قیمت آهن نمودار قیمت آهن در یکسال اخیر قیمت تناژ آهن قیمت اهن در مشهد تلفن اهن الات اصفهان آهن ملل اصفهان فروشگاه اینترنتی آهن رسان  مرجع قیمت روز آهن و میلگرد می باشد.

مزایای تیرآهن آهن رسان در صنعت ساخت و ساز

با ظهور تیرآهن در صنعت ساخت و ساز و البته برخی صنایع دیگر انقلابی به وجود آمد. تیرآهن ها در انواع مختلف ساخته شدند و کار ساخت و ساز را با تغییر و تحولات زیادی رو به رو کردند. کم کم ساختمان های فولادی محکم و با دوام جایگزین سازه های بتنی شدند. البته باید این حقیقت را در نظر بگیریم که با وجود تمام مزیت هایی که تیرآهن و سازه های فولادی دارند، هنوز ساختمان ها و سازه های بتنی در برخی موارد جایگزینی ندارند و مورد توجه و علاقه بسیاری از مهندسین ساختمان و عمرانی هستند. با این حال فولاد، محصولات فولادی و فلزی جایگاه محکمی در ساختمان سازی و به طور کلی در صنعت ساخت و ساز دارند و این موضوع به خاطر مزیت های زیادی است که به همراه دارند، می باشد. با این توضیحات می خواهیم برخی از مزیت های استفاده از تیرآهن را در ساختمان سازی بررسی کنیم. وقتی از تیرآهن در ساختمان سازی استفاده می شود، می توان ارتفاع سازه را بعد از اتمام بخش از آن یا تعدادی از طبقات، گسترش داد و بلند تر کرد، با کم تیرآهن می توان به راحتی و به سرعت اسکلت های ساختمان های مرتفع را برپا کرد و کار ساخت و ساز را با سرعت پیش کرفت و پروژه ها را با سرعت تکمیل نمود. تیرآهن هایی که در یک سازه مورد استفاده قرار گرفته اند را می توان بارها و بارها مورد استفاده مجدد قرار داد.