قیمت های پروفیل

هر جسمی که سطح مقطع ثابت با طول زیاد داشته باشد با نام پروفیل شناخته می‌شود و قیمت آن به وزن آن بستگی دارد. اما کیفیت، برند، نوع ساختار و … نیز بر قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این، تغییرات بازارهای جهانی نیز بر روی قمیت این محصول در جهان و داخل کشور موثر است. و اگر به دنبال قیمت به روز پروفیل هستید باید عوامل زیادی را در نظر داشته باشید.از این محصولات در صنعت‌های گوناگونی استفاده می‌شود. صنعت ساختمان یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌هایی است که در آن از دسته محصولات استفاده‌های گوناگونی می‌شود.  البته ناگفته نماند که استفاده از این محصولات تنها به استفاده در صنعت ساختمان منتهی نمی‌شود و می‌توان رد پای این محصولات را در صنعت‌های دیگر مانند صنعت نظامی به خوبی دید. به طور کلی پروفیل‌ها دو دسته هستند، نوع بسته (قوطی آهن، لوله و…) و نوع باز(تیرآهن و میلگرد و تمسه و …)

قیمت پروفیل

عوامل تاثیرگذار در قیمت پروفیل‌ها

همیشه قیمت محصولات فولادی برای اکثر صنایع اهمیت داشته است. برای بهبود سود خود باید دقیقا شرایط و فاکتورهایی که بر قیمت تاثیر دارند را بشناسیم. و برای تعیین قیمت محصولات فولادی مثل میلگرد، ورق و کلاف عموما عواملی مثل وزن، عرضه و تقاضا، فرایند تولید، مواد اولیه، شرایط اقتصادی محلی و جهانی و…. بسیار تاثیر گذار است. ما در این مقاله به صورت اجمالی به بررسی برخی عوامل می‌پردازیم.

قیمت پروفیل آهن رسان از لحاظ وزنی

به طور کلی اساسی ترین فاکتور در تعیین قیمت این محصول و محصولات فولادی وزن آن است. که از نظر وزنی به سه دسته: سبک، سنگین، نیمه سنگین تقسیم می‌شوند و در بازار موجود است. مهمترین تفاوت پروفیل سبک و سنگین، نوع ورق مورد استفاده در ساخت آن است که سبب تفاوت قیمت نیز می‌شود. نوع سنگین آن از ورق سیاه ساخته می‌شود و ضخامت بیشتری نسبت به نوع سبک دارد و قاعدتا برای مواردی استفاده می‌شود که تحمل بار بیشتری را داشته باشد. اگر در واحد وزن حساب کنیم نوع سبک گران تر است ولی اگر میزان طول را حساب کنیم قطعا نوع سنگین آن گران تر تمام خواهد شد. پس می‌توان نتیجه گرفت که هرچه وزن محصول بیشتر باشد، قیمت تمام شده آن بالاتر خواهد بود.

تاثیر عرضه و تقاضا بر قیمت

عرضه و تقاضا در این صنعت دقیقا مانند دیگر صنایع و کالاها عامل بزرگی در تعیین قیمت است چرا؟ چون زمانی که تقاضا بالا و عرضه پایین باشد قیمت‌ها بالا می‌روند و دقیقا برعکس زمانی که عرضه بالا و تقاضا پایین است قیمت‌ها کاهش می‌یابد. و از آنجایی که محصولات پروفیلی و فولادی به عنوان یک کالای مهم و اساسی در امور صادرات در بین کشورها محسوب می‌شود نه تنها عرضه و تقاضا تاثیرگذار است بلکه پیش بینی عرضه و تقاضا نیز تاثیر گذار است.نکته مهم دیگر این است که نیاز صنایع یا رشد تقاضای فولاد را باید در سطح جهانی بررسی کرد مثلا اگر صنایع خودرو سازی، ساخت و ساز، بسته بندی و… در کشور با قدرت عمل کنند و تقاضا بالا برود و باعث رونق صنایع فولادی بشود اما به طور کلی تاثیری بر قیمت ندارد زیرا همانطور که گفته شد باید براساس سطح جهانی بررسی شود.

هزینه مواد اولیه آهن رسان و نقش آن در افزایش قیمت

ضایعات و سنگ آهن مواد اصلی و اولیه در تولید فولاد است که اگر وجود این‌ها کم بشود و از طرفی تقاضا بالا باشد قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد و در نتیجه باعث افزایش نهایی محصولات فولادی و پروفیل‌ها خواهد شد. حتی استفاده ار ترکیبات شیمیایی مثل نیکل و کروم بر قیمت نهایی موثر است .علاوه برا این موارد هزینه‌های انرژی بسیار مهم است چون ذوب و شکل دهی فولاد از پر مصرف‌ترین بخش‌های انرژی است بنابراین قیمت جهانی و به روز نفت و گاز از معیارهای مهم تعیین قیمت فولاد است.

هزینه‌های حمل و نقل چه تاثیری در قیمت دارد؟

هزینه‌های حمل و نقل مواد اولیه تا رسیدن به کارخانجات و هزینه حمل و نقل محصول نهایی تولید شده به بازار امر مهمی است و هزینه‌های حمل و نقل صادرات و واردات نیز بسیار با اهمیت است گاهی وارد کردن مواد اولیه خاص مثل نیکل از دیگر کشورها بر قیمت نهایی فولاد تاثیر خواهد داشت. توجه باید داشت که قیمت همین محصول شاید به دلیل نزدیکی خریدار به کارخانه و یا وجود کارخانه در شهر خریدار باعث می‌شود که قیمت محصول نسبت به دیگر شهرها ارزش زیادی نداشته باشد.

پروفیل

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت پروفیل 20*20 وزن و قیمت پروفیل کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل امروز پرشیا قیمت پروفیل بناب لیست قیمت پروفیل کانال تلگرام آهن رسان  جهان قیمت پروفیل ساختمان قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل 20*20 قیمت پروفیل سبک درب و پنجره کانال قیمت پروفیل قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان در پیچ اینستاگرام آهن رسان  قیمت پروفیل علویجه قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 40*80 امروزقیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل آهن رسان اصفهان قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 40*80 امروز قیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل  آهن رسان اصفهان قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل و قیمت قوطی 40*80 امروز قیمت قوطی آهن دست دوم قیمت پروفیل سبک درب و پنجره کانال قیمت پروفیل نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل  اصفهان می باشد.

دوره زمانی و نقش آن در افزایش قیمت

منظور از دوره زمانی چیست؟ زمان تاثیر متفاوتی بر تقاضای فولاد دارد. تغییرات آب و هوایی، تعطیلات، بلندی و کوتاهی روزها در فصول مختلف تاثیر زیادی در میزان تولید محصولات و همچنین برا تقاضا دارد. به عنوان مثال در زمستان ساخت و ساز‌ها کمتر می‌شود و با رکود تقاضا در بخش مسکن مواجه می‌شویم و در نتیجه بر قیمت فولاد نیز تاثیر گذار است. حتی تغییرات فصلی برا الگوهای حمل و نقل نیز تاثیر دارد.

قیمت پروفیل

درکل فاکتورهایی مثل وزن، هزینه مواد اولیه، میزان عرضه و تقاضا، هزینه حمل و نقل و مواردی که بیان شد بر قیمت گذاری فولاد موثر است و گاهی با تغییرات پیش بینی شده یا پیش بینی نشده‌ایی مواجه خواهیم شد که خالی از تاثیر نیست. همانطور که همه ما می‌دانیم بحران‌های جهانی به شدت روی هزینه مواد خام تاثیر گذار است و بر همین منوال قیمت این محصول نیز بی بهره از این تغییرات نیست. با شیوع بیماری کرونا در دنیا، در بازارهای جهانی منجر به کاهش زیاد قیمت‌ها شد و در ماه‌های اخیر پروفیل‌ها در انبارها به دلیل توقف تولید انباشته شد و از طرفی خریداران خرید نمی کردند که در نهایت منجر به رکود بازار و افت شدید قیمت پروفیل‌ها شد.کارخانه‌های تولید این محصول در آمریکا تلاش می‌کنند تا قیمت را ثابت نگه دارند و خریداران را تشویق به خرید می‌کنند و به دلیل کاهش تولید و پایین آمدن موجودی کارخانه‌ها پیش بینی می‌شود مقاومت کارخانه‌ها در نهایت جواب مثبت بدهد. در ایران هم وضع تقریبا به همین منوال است با این تفاوت که ما در چند وقت اخیر افزایش نرخ دلار را داشتیم و در نتیجه شاهد نوسانات بسیار قیمت‌ها در این زمینه هستیم. آنچه که در رابطه با این مطلب می‌‌توان گفت آن است که قیمت این محصول تابع عوامل مختلفی است.