محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

ورق فولادی و کاربردهای زیادی در صنعت دارند و با توجه به نوع کاربرد به شکل های مختلف در بازار عرضه می شود و مصرف کنندگان و مشتریان خاص خود را نیز دارد ورق های فولادی به صورت برش خورده و شیت و یا به صورت رول و یا کلاف ساخته و عرضه می شوند و مصرف کنندگان بر اساس نیاز خود هر یک از این انواع را خرید می کنند. قیمت ورق فولادی بر اساس نوع جنس و کیفیت آن متفاوت است پست ورق ST52 نوع ورق فولادی گرم به حساب می آید که آن را در بازار به نام ورق سیاه صنعتی نیز می شناسند معمولاً کاربردها در دودسته ساختمانی و صنعتی تقسیم می شوند ورق ST52 به خاطر ویژگی‌های خاصی که دارد هم یک ورق ساختمانی و هم یک ورق صنعتی به شمار می رود.

بر اساس روش ساخت و جنس مواد سازنده ورق فولادی در انواع ورق سرد و گرم ورق سیاه ورق سفید ورق گالوانیزه ورق آهنی ورق برش خورده، ورق روغنی ورق رنگی، ورق آلیاژی ورق دریای ورق آتشخوار ورق مخزنی و ورق آجدار و غیره ساخته می‌شوند.

کارخانه ها محصولات فولادی را با روش‌های مختلفی همچون نوردکاری تولید می کند. برای ساخت ورق ST52 از روش نورد کاری گرم استفاده می‌شود. در این روش امشب فولادی تختال اصل و موارد پیش ساخته را درون کوره حرارت داده و در دمای بالا آن را تحت غلتک کاری کشش و فشار قرار می‌دهند تا ضخامت ورق کم شده و طول آن افزایش پیدا کند و آن‌قدر این پروسه تکرار می‌شود تا ورق به ابعاد و ضخامت مورد نظر برسد. همین پروسه باعث می شود که سطح ورق دچار اکسید و پوسته پوسته شدن کثیف کدر و مات شود به خاطر جنسی که دارد هنگام خروج از خط تولید ظاهر آن سیاه و کثیف می‌شود به همین دلیل آن را ورق سیاه نیز می نامند. معمولاً ورقه سیاه را اسید شویی می کند تا آلودگی های سطحی آن تمیز شود. بر اساس روش ساخت قیمت ورق ST52 با سایر محصولات فولادی دیگر متفاوت است.

قیمت ورق st52

ویژگی های ورق ST52 آهن رسان

این ورق فولادی از دسته ورق های ساختمانی و همچنین صنعتی است. دسته ورق های ساختمانی شامل ST33,…,ST52 است ست که در این دسته ورق ST33 نرم‌ترین و ورق ST52 بالاترین سختی را دارد. دلیل این موضوع میزان کربن در هر یک از این انواع می باشد هرچه کربن کمتر باشد ورق نرم تر و هر چه کربن بیشتر باشد برق سختی بالاتری دارد مهم‌ترین ویژگی ورق ST52 داشتن مقاومت بالا در برابر خمش و پیچش است و خصوصیت ارتجاعی بودن و تحمل وزن بالای آن باعث شده تا این ورق علاوه بر کاربردهای ساختمانی در صنایع مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرد.عناصر سازنده ورق ST52 شامل فسفر و گوگرد سیلیسیم کربن و منگنز است که به ترتیب مقدار آن‌ها 0.045%, 0.045%, 0.55%, 0.24%, 1.60% است همان‌طور که می‌بینید منگنه بیشترین مقدار را به خود اختصاص داده که میزان سختی، سختی پذیری نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد را افزایش می دهد.

معمولاً ورق ST52 در ابعاد استاندارد طولی و عرضی ۱۰۰۰ در ۲۰۰۰ میلی‌متر ۱۵۰۰ در ۶۰۰۰ میلی متر ۲۰۰۰ در ۶۰۰۰ میلی متر ساخته می شود. استانداردهای ساخت ورق استیل ۵۲ شامل استاندارد آلمان استاندارد اروپا استاندارد ژاپن و استاندارد آمریکا است که در کارخانه های فولاد طبق این استانداردها و ورق های فولادی و سایر مقاطع فولادی تولید می شوند.

قیمت ورق st52

کاربردهای ورق ST52

همان‌طور که گفته شد و رقص سیاه صنعتی ST52 هم به عنوان ورق ساختمانی و هم به عنوان برق صنعتی شناخته می‌شود بنابراین از آن برای استفاده در ساخت قطعات ماشین تجهیزات موبایل دیواره دستگاه های صنعتی ساخت ریل ها پل ها پروژه های سازه ای جرثقیل بازویی بیل مکانیکی ساختمان سازی و پل ها استفاده می شود لوله‌کشی و ساخت خطوط انتقال لوله ساخت دیواره‌های قطعات صنعتی مانند مخازن.

ورق صنعتی

قیمت ورق 50 گالوانیزه  در آهن رسان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37 قیمت پلیت قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان  قیمت ورق روغنی آهن رسان  محاسبه آنلاین وزن ورق آهن مشخصات ورق st52 ورق st52 چیست نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق آهن قیمت آهن کیلویی در وب سایت آهن رسان به نشانیwww.ahanresan.ir قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه قیمت ورق رنگی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن سفید قیمت ورق روغنی قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق گیلان قطعات  مشخصات ورق st52 قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق سیاه آهن پرایس قیمت ورق گیلان قطعات ورق st52 چیست قیمت جهانی ورق روغنی در کانال آهن رسان قیمت ورق روغنی در بورس قیمت ورق st52 اکسین اهواز قیمت ورق st52 وارداتی مشخصات ورق st52 قیمت ورق آهن ورق st52 چیست قیمت ورق گیلان قطعات ورق آلیاژی st52 قیمت ورق کاویان st52 قیمت ورق st37 را در پیج اینستاگرام آهن رسان دنبال کنید.

خرید ورق ST52 نرخ کف بازار با آهن رسان

قبل از خرید ورق سیاه صنعتی باید مواردی را در نظر داشت قیمت این محصول فولادی به وزن آن و ویژگی‌های آن وابسته است اگر از استاندارد کیفیت مناسب برخوردار نباشد هم برای مصرف کننده و هم برای تولید کننده خسارت هایی را به همراه خواهد داشت. از نکات مهم در هنگام خرید ورق فولادی ST52 نرمالیزه بودن آن است ست که با علامت n در انتهای نام ورق مشخص می‌شود می‌دانیم که نرمالیزه کردن نوعی عملیات حرارتی برای افزایش کیفیت ورق می باشد. این ورق همچون ورق ST37 در سه درجه یا کیفیت ساخته می شود به عنوان مثال ST52-2N نشان دهنده ورق سیاه ST52 درجه ۲ و نرمالیزه شده است. از موضوعات مورد اجزای دیگر تست التراسونیک برای ورق ST52 می باشد این تست با UT نشان داده می‌شود که در آن با دستگاهی به نام التراسونیک امواج صوت با فرکانس بالا را به درون مقطع فولادی مورد نظر هدایت کرده و به وسیله آن های سطحی و زیرسطحی برق مشخص می‌شود این‌ها شامل تورم تورفتگی پوسته شدن خلل و فرج پیوستگی ناقض حفره و ترک می باشد. قیمت ورق ST52 نیز همانند بسیاری از محصولات فولادی دیگر در بازار آهن آلات به وزن ابعاد ضخامت و عوامل دیگری همچون قیمت نفت قیمت دلار قیمت مواد اولیه آهن اسفنجی فولاد شمش فولادی سنگ آهن قیمت ضایعات هزینه حمل و نقل هزینه مواد اولیه و ماشین آلات مربوط به کارخانه های فولاد شرایط فصلی آب و هوایی و منطقه‌ای از نظر جوی و شرایط سیاسی منطقه و جهان بستگی دارد برای استعلام قیمت خوری ورق ST52 و تهیه آن به نرخ کف بازار لیست قیمت های روزانه ما را در سایت رصد کنید و با کارشناسان فروش تماس بگیرید.