ریل های فولادی و انواع آنها

ریل های فولادی و انواع آنها

قیمت میلگرد اروپایی در مشهد

ریل های استیل بخش های فولادی نورد هستند که در دو خط موازی در کنار هم قرار گرفته و به شاسی ثابت می شوند. و ساخت ریل برای تسهیل حمل و نقل و جابجایی واگن ها انجام می شود. متداول ترین کاربرد ریل های فولادی در صنایع مترو و راه آهن است.  و انواع آنهاآلیاژهای مورد استفاده در ساخت ریل های CK45 ، CK55 هستند و دلیل استفاده از این مواد ، خاصیت مقاومت در برابر سایش این آلیاژها است.

قیمت تیرآهن سنگین در تهران

راه آهن فولادی برای حمل و انتقال بار وسیله نقلیه خدمت می کند ، بنابراین باید طوری ساخته شود که نیرو در کل سطح توزیع شود. اصطکاک را با خودرو به حداقل برسانید و مانع یا مقاومت در برابر حرکت نشوید.

قیمت تیرآهن 32 در مشهد

ورق سیاه گیلان ۱۵ میل

نحوه ساختن راه آهن فولادی:

تولید و ریخته گری ریل به چهار روش انجام می شود.

قیمت ورق سیاه استوک

  انواع ریل ها انواع زیادی وجود دارد.

قیمت ورق نوردکاری

راه آهن معدنی:

وجود ریل های معدنی مناسب و افزایش خطوط ریلی در معادن باعث افزایش سرعت و پیشرفت عملیات می شود ، در حالی که استفاده نکردن از خطوط ریلی باعث کندی کار معادن و کاهش تولید و سودآوری معدن می شود. ریل  فولادی و انواع آنها بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که برای معدن پرداخت می کنید زیرا می توانید سودآوری کسب کرده و از کار خود با استفاده صحیح و درست از راه آهن در معدن خود استفاده کنید. این یک نوع سرمایه گذاری است.

روش های طراحی سازه های فلزی چیست

راه آهن جرثقیل:

ریل های جرثقیل در انواع مختلف MRS CR ، QU ، A ، KP تولید می شوند. از ریل های نوع A در زبانه ها و خطوط بسیار پرکاربرد برای ذوب آهن و فولاد استفاده می شود. ریل های فولادی و انواع آنها

این ریل فولادی نورد است که روی دو ریل فلزی موازی به روشی خاص روی ریل سوار می شود. هدف از ساخت و نصب ریل های فولادی به طور کلی برای عبور واگن ها است که رایج ترین کاربرد ریل های فولادی در صنعت راه آهن و مترو است و به طور کلی به عنوان فولاد از مواد CK45 و CK55 استفاده می شود.

فولاد CK45 حاوی 0.45٪ کربن ، 0.25٪ سیلیکون و 0.65٪ منگنز است. چهار ضلعی و کمربند ST52 ، ST37 یا استیل CK45 و CK55 معمولاً در ساخت راه آهن مورد استفاده قرار می گیرند. خط راه آهن از دو ریل فولادی با مسافت های ثابت ثابت تشکیل شده است که در انتهای مسیر سازماندهی می شوند.

نقش تیر آهن در ساختمان

قسمت اصلی خط همان راه آهن فولادی است که برای حمل و راهنمایی بار وسیله نقلیه دو عملکرد دارد. بار روی چرخ بین مسافرها تقسیم می شود تا نیرو را در سطح بالاتری توزیع کند و آن را به بالاست و زیرسازی منتقل کند. ریل های فولادی و انواع آنها ریل ها و در خواب ها با پیچ و بست ها چسبانده می شوند تا یک ساختار واحد به نام تابلو چسبان تشکیل شود. این ساختار در برابر نیروهای افقی و عمودی ناشی از حرکت قطار و تغییر دمای محیط مقاوم است.

فولاد ابزار چیست

ریل ها از استیل مخصوصی با شکل و مقطع خاص ساخته شده اند ، در برابر قدرت وسیله نقلیه مقاومت کرده و آن را به بستر منتقل می کنند و به دلیل اصطکاک کم مقاومت در برابر حرکت خودرو وجود ندارد. وزن این راه آهن 75 کیلوگرم در هر متر است. قدرت انواع ریل ها بسته به کاربرد آن از 700 تا 1400 کیلوگرم در میلی متر مربع است.

راه آهن UIC60:

مورد استفاده در پروژه های ریلی ، طول جغرافیایی شهر یا مترو ، حمل و نقل بین شهری سنگین برای بارهای حمل و نقل روزانه بیش از 30،000 تن و بارهای محوری بیش از 14 تن.

راه آهن S54:

14 تن بار سبک و محوری برای استفاده در پروژه های کلانشهر.

راه آهن S49:

فولاد ابزار چیست

سبک شهری با بارهای محوری 8 تا 10 تن برای استفاده در پروژه های قطار.

برترین عایق های رطوبتی