انواع فولاد و کاربردهای آنها

انواع فولاد و کاربردهای آنها در صنعت ساختمان جز main اصلی فولاد آهن یا آهن است و نسبت وزن کربن فولاد بین 0.2 تا 1.7 است. با این حال ، عناصر دیگر نیز در تشکیل فولاد نقش مهمی دارند که مهمترین آنها منگنز منگنز ، سیلیکون ، گوگرد S و فسفر است.

 

ورق ST52 کاویان ۴۵ میل

انواع فولاد و کاربردهای آنها

در این مقاله می خواهیم در مورد فولاد و انواع و کاربردهای آن بدانیم. در نگاه اول ، فولاد آلیاژی از آهن و کربن است. جز main اصلی فولاد آهن یا آهن است و نسبت وزن کربن فولاد 0.2 به 1.7 است. با این حال ، عناصر دیگر نیز در تشکیل فولاد نقش مهمی دارند که مهمترین آنها منگنز منگنز ، سیلیکون ، گوگرد S و فسفر است.

علاوه بر این عوامل ، چند عامل دیگر نیز وجود دارد که در مقادیر بسیار کمی ، تأثیر بسیار زیادی بر روی خواص فولاد و گاه نام فولاد دارند. این عناصر شامل کروم Cr ، Ni Ni ، مس مس ، بور B و وانادیوم V هستند. خصوصیاتی مانند مقاومت بسیار بالا ، قابلیت انعطاف پذیری ، شکل پذیری بالا ، مقاومت در برابر خوردگی و سایش ، مقاومت در برابر کشش و برش از ویژگی های اصلی این آلیاژها است.قیمت پروفیل  انواع فولاد و کاربردهای آنها

قیمت تیرآهن سنگین در تهران

روش تولید فولاد

قیمت ورق سیاه استوک

دو روش اصلی برای تولید فولاد وجود دارد که هر یک از آنها با توجه به ماده اولیه متفاوت در نظر گرفته شده است. تولید فولاد در کوره بلند کوره بلند در تولید این نوع فولاد از مبدل های اکسیژن استفاده می شود. مواد اولیه مورد استفاده در این نوع تولید را فولاد غلیظ و دانه بندی می نامند. این محصول از سنگ آهن ساخته شده است. تولید چنین محصولاتی با استفاده از فرآیندهای مغناطیسی و خشک انجام می شود و مواد حاوی آهن به صورت گلوله یا کنسانتره جدا و آماده می شوند.انواع فولاد و کاربردهای آنها

روش مستقیم

در فرآیند تولید فولاد ، در روش احیای مستقیم از آهن اسفنجی بیشتری استفاده می شود. این نوع فولاد در کوره القایی الکتریکی یا قوس الکتریکی با دمیدن اکسیژن تولید می شود. آهن اسفنجی خود با کاهش سنگ آهن تولید می شود. مزیت آهن اسفنجی محتوای بالای آهن آن است.

قیمت ورق نوردکاری

ضایعات فلز نیز در روشهای کاهش مستقیم استفاده می شود. این گزینه زمانی مفیدتر است که منبع قراضه خوبی در دسترس باشد. در نزدیکی معادن سنگ آهن ، استفاده از آهن اسفنجی برای کارخانه های تولید فولاد مقرون به صرفه است.

قیمت انواع لوله در بازار روز آهن

روش غیر مستقیم

 

روش های طراحی سازه های فلزی چیست

در تولید فولاد ، گازها و ناخالصی ها در مذاب وجود دارد که پس از انجماد به همان روش در فولاد وجود دارد. یکی از مراحل تولید فولاد ، حذف این گازها و ناخالصی ها است. این کار در زوایای مختلف برای کاربردهای مختلف فولاد انجام می شود. به عنوان مثال ، رودخانه Rst در St. از آنجا که این مقدار بیشتر از ناخالصی ها را از فولادها پاک می کند ، از فولادهای Rst برای اهداف بیشتر شکل گیری و کشش استفاده می شود. به فولادی که در فرآیند زدودن ناخالصی ها بدست می آید فولاد خفیف گفته می شود.

نحوه نامگذاری فولاد

چرا انفجار شن و ماسه انجام می شود

روشهای مختلفی برای نامگذاری کلاس وجود دارد. یکی از مهمترین این روشها ، تعیین فولاد طبق استانداردهای DIN است. استاندارد DIN متعلق به آلمان یکی از پیشرفته ترین استاندارد ها در زمینه متالورژی است. دامنه این استاندارد از محصولات اساسی به محصولات نهایی گسترش یافته است. استانداردهای DIN با توجه به کاربرد ، خصوصیات فیزیکی و مکانیکی فولاد نامگذاری شده اند. DIN17006 نام فولاد را ذکر می کند (البته به زبان آلمانی).انواع فولاد و کاربردهای آنها

قیمت انواع لوله در بازار روز آهن

برای تسهیل در شناسایی کلاسهایی که طبق این استاندارد نامگذاری شده اند ، حروف و کدهای زیر باید در نظر گرفته شوند. فولاد ضد زنگ به معنی فولاد ساختاری است. معمولاً بعد از عبارت St ، عددی حاوی مقاومت نهایی فولاد (کیلوگرم در میلی متر مربع) ذکر می شود که در 9/8 ضرب می شود تا در مگاپاسکال بدست آید. عبارت R قبل از عبارت St نشان می دهد که ناخالصی ها و گازها از فولاد خارج می شوند و در نتیجه فولاد با کیفیت بهتر تولید می شود.

نحوه محاسبه قیمت ورق A516