فرآیند تولید محصولات فولادی بالادستی

فرآیندهای تولید محصولات فولادی بالادستی چیست؟

مجموعه ای از مواد اولیه
آهن سازی
فولاد سازی اولیه و ثانویه
ریخته گری مداوم
شکل گیری فولاد

ورق ST52 فولاد مبارکه ۳ میل

کلید درک فولاد در فیلیپین و در اکثر نقاط جهان ، اعم از کشورهایی که بسیار صنعتی هستند یا کشورهای در حال توسعه ، داشتن دانش و شناخت مناسب از فولاد ، کلید اطمینان از استفاده از فولاد بر اساس اهداف مورد نظر برای به حداکثر رساندن آن است. استفاده فرآیند تولید محصولات فولادی بالادستی

قبل از پرداختن به جزئیات ، چند طبقه بندی اساسی از فولاد وجود دارد که باید بدانید ، یعنی محصولات بالادستی یا محصولاتی که به شکل ایستاده تولید می شوند و محصولات پایین دستی که بیشتر از محصولات بالادستی پردازش می شوند. از این رو ، تفاوت از پایین خط تولید محصولات بالادستی هنوز بیشتر تولید می شود.

با این اوصاف ، این دو فرآیند ساده نیستند – آنها از روشهایی تشکیل شده اند که بیشتر توسط کارخانه های تولید فولاد مورد استفاده و تحقیق و توسعه بسیاری قرار می گیرند! نگاهی به فرآیندهای موجود در تولید محصولات بالادست فولاد بیندازید!

مجموعه ای از مواد اولیه

قبل از شروع فرآیند ساخت فولاد ، ابتدا باید منابع لازم برای کار را داشته باشید. در این حالت ، فلزات بازیافتی مانند ضایعات فولاد ، سنگ آهن ، زغال سنگ و سنگ آهک برای ساخت فولاد خام مورد نیاز است. فرآیند تولید محصولات فولادی بالادستی

توجه داشته باشید که در سالهای اخیر ، مواد بازیافتی به عنوان ورودی کارخانه های تولید فولاد محبوبیت پیدا کرده اند ، اگرچه به طور سنتی در تأسیسات تولید فولاد هنوز از سنگ آهن و ذغال سنگ به عنوان سوخت اصلی کوره های بلند استفاده می شود ، اما روشهای تولید “سبزتر” برای کاهش ردپای کربن توصیه می شود. ساخت هوشمند در صنعت فولاد

فولاد سازی ثانویه

پروفیل های فولادی کربن سرد

آهن سازی

اولین گام در تولید محصولات فولادی بالادست ایجاد پخت – مخلوطی از سنگ آهن و سنگ آهک است که با هم گرم می شوند. این باعث می شود که اتو برای کوره بلند مناسب باشد. در حالی که آهن پردازش می شود ، زغال سنگ در دمای بسیار بالا گرم می شود تا کک ایجاد کند – یک ماده کربنی تا حدودی خالص که به عنوان سوخت کوره بلند استفاده می شود.

توجه داشته باشید که این فرایندها فقط برای یک روش ساخت فولاد مهم هستند – BOS.

فولاد سازی اولیه

قیمت ورق نوردکاری

این مرحله دارای دو روش اصلی است: BOS (کوره اکسیژن پایه) و EAF (کوره قوس الکتریکی). BOS از مواد اولیه فوق الذکر استفاده می کند. پخت داخل کوره بلند بهمراه کک قرار می گیرد. مواد ذوب می شوند و منجر به جمع شدن آهن مذاب در پایین آن می شوند. در این زمان ، کمی فولاد ضایعات و سپس آهن مذاب به BOF اضافه می شود. سپس اکسیژن بر روی آهن مذاب دمیده می شود تا ناخالصی ها را از بین ببرد و بعداً آن را به فولاد تبدیل می کند.

EAF یک رویکرد مدرن تر است. در عملیات خود فقط از قراضه استفاده می کند. فولاد قراضه در کوره قوس الکتریکی بارگیری می شود. مشخصات و ملاحظات زیادی وجود دارد که بسته به درجه فولادی که قرار است ساخته شود ، در شارژ EAF مورد نیاز است. با شارژ کامل ، سقف پایین می آید تا قوسی به قراضه وارد شود ، گرمای ایجاد شده توسط قوس الکتریکی ، فولاد را ذوب می کند. همانند BOF ، اکسیژن برای از بین بردن هرگونه ناخالصی دمیده می شود. فرآیند تولید محصولات فولادی بالادستی

کارخانه های تولید فولاد از این گزینه ها استفاده می کنند ، اگرچه بسته به منطقه محل کارخانه فولاد ، کیفیت ضایعات فولاد متفاوت است از این رو می تواند بر نتیجه محصولات نهایی تأثیر بگذارد.

فولاد سازی ثانویه

قیمت ورق سیاه استوک

فولاد سازی ثانویه این مرحله شامل تصفیه فولاد مذاب تولید شده در مرحله قبل به منظور تنظیم ترکیب فولاد است. این کار با افزودن یا حذف برخی از عناصر به درون آهن مذاب و یا دستکاری دما و محیط انجام می شود. برخی از فرآیندهای قابل توجه تولید فولاد ثانویه عبارتند از: هم زدن ، کوره ملاقه ، کاربردهای مختلف ورق گالوانیزه چیست؟ تزریق ملاقه و گاززدایی. همه اینها از طریق تحقیق و توسعه مداوم به دست آمده و بهبود یافته است.

ریخته گری مداوم

قیمت تیرآهن 32 در مشهد

پس از دستیابی به مشخصات مورد نظر ، فولاد مذاب سپس در قالب خنک شده ریخته می شود و باعث می شود در ورق های فولادی جامد شود. برخی از فرایندهای تولید فولاد باعث می شود که فولاد مذاب در انواع دال های مختلف جامد شود. اما در بیشتر موارد ، آنها به صورت تکه های مستطیلی بزرگ در می آیند که بسته به کاربردها به طول دلخواه برش می خورند. صفحات فولادی برای محصولات مسطح ، ساخت چاه نفت: پوشش و لوله شکوفه ها برای بخشهایی مانند تیرهای فولادی ، شمش برای محصولات بلند یا نوارهای نازک ایجاد می شوند.

فولاد سازی

قیمت تیرآهن سنگین در تهران

در اصل ، محصولات بالادستی از این اسلب های فولادی ، شکوفه ها ، شمش ها و / یا نوارها تشکیل شده اند. سپس این کارخانه ها به کارخانه های مختلف تولید فولاد حمل می شوند تا به اشکال مختلفی درآیند و در نهایت به محصولات فولادی مانند صفحات فولادی ، میله های فولادی و لوله های فولادی ختم می شوند. در فیلیپین ، این محصولات تقاضا دارند ، زیرا به ویژه فرآیند ملت سازی برای ساخت زیرساخت ها بیشتر محصولات بالادستی است. فرآیند تولید محصولات فولادی بالادستی

غذای آماده کلیدی

قیمت میلگرد اروپایی در مشهد

محصولات فولادی بالادست از صفحات فولادی ریخته گری یا تشکیل شده تشکیل شده اند که منظور آن است یا برای پردازش بیشتر در نظر گرفته شده است. بسته بندی قراضه با اهمیت فولاد در فیلیپی بله ، شما باید بتوانید بدانید که فرآیند تولید این محصولات فولادی بالادستی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد زیرا صنایع زیادی وجود دارند که به کیفیت محصولات فولادی ایجاد شده متکی هستند!