صفحه فولاد آلیاژی 516 چیست

صفحه فولاد آلیاژی 516  با مقاومت کششی بالا و کشیدگی کافی در ساخت دیواره مخازن و دیگهای بخار صنعتی استفاده می شود. این آلیاژها در گریدهای مختلفی مانند Gr55 ، Gr60 ، Gr65 و Gr70 به فروش می رسند و خصوصیات مکانیکی ویژه هر گرید از جمله مقاومت در برابر دما ، ضربه ، مقاومت در برابر فشار ، مقاومت در برابر کشش ، جوشکاری ، برازش ، انعطاف پذیری و لنزها را از خود نشان می دهند.

قیمت میلگرد اروپایی در مشهد

در این آلیاژ نسبت کربن به منگنز به ترتیب 0.27-0.31٪ و حداقل آن 0.13-0.45٪ است. با توجه به استحکام کششی و محتوای بالای کربن 480-650 MPa و عناصر آلیاژی این گروه ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، ساخت مخازن تحت فشار ، کروی و گاز (شیرین و ترش) ، دیگهای بخار ، صنایع ساختمانی. ، ما ارائه می دهیم اتصالات فشار و مبدل و مبل ستونی. قیمت ورق 516

لوله استنلس استیل صنعتی درزدار ۳.۴ اینچ

وجود منگنز در این فولادها میزان خنک کننده بحرانی را کاهش می دهد و در نتیجه باعث افزایش سختی و کشش و مقاومت نهایی می شود. این فاکتور تأثیر ویژه ای در توانایی شکل گیری و جوشکاری فولاد دارد و از اتصال گوگرد و آهن جلوگیری می کند. اثر م ofثر منگنز در دمای بالا با تمایل ذرات کاربید به جلوگیری و شکل گیری این ترکیبات تشدید می شود.

قیمت تیرآهن سنگین در تهران

منگنز همچنین برخی از خواص نیکل در فولاد را فراهم می کند که باعث کاهش قیمت آلیاژ می شود.

تولیدگنندگان مقاطع فلزی

ورق آلیاژ A516

کروم مقاومت به خوردگی را 0.3٪ افزایش می دهد. افزودن عناصر خاص مولیبدن و نیکل نیز برای بهبود خواص مکانیکی انجام می شود. تجزیه و تحلیل این آلیاژ حاوی مقادیر کمی گوگرد و فسفر است که از اجزای جدا نشدنی فولاد هستند.

فواید حمل و نقل لوله

شرکت های ملی تانک عمدتا از ورق های ساخت ایران (فولاد مبارکه و اکسین اهواز) و ساخت اوکراین ، کره و چین استفاده می کنند. در همین حال ، نسبت منگنز در برگهای ایرانی و چینی کم است.

پنج کشور برتر تولید کننده سنگ آهن

اسید سولفوریک گاهی اوقات به کلرید آلوده می شود که باعث افزایش خوردگی ورق فولاد می شود. با این حال ، فولاد کربنی A516 Gr 70 از مقاومت خوبی برخوردار است. همچنین مقاومت خوبی در برابر اسید سولفوریک آلوده به کلر ، به ویژه در غلظت های بالا دارد.

ورق آلیاژ A516 در مقایسه با ورق A516 Gr 60 از نظر کیفیت ، جوشکاری ، برش و انعطاف پذیر برتر است. قیمت نبشی

به دلیل خواص جوشکاری و ترکیب شیمیایی ، ورقهای کلاس 55 A516 عمدتا برای مخازن تحت فشار دمای پایین استفاده می شود. درجه 55 به دلیل مقاومت و خاصیت جوشکاری خوب در ساخت نیروگاه های نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد.

از این ورق به طور گسترده ای در ساخت مخازن ذخیره گاز و خطوط انتقال گاز و کلیه مخازن گاز تحت فشار در پالایشگاه ها استفاده می شود.

فولاد ضد زنگ در صنایع غذایی

ASME SA 516 گرم وجود حداقل 18٪ کروم در 70 CS مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون را ایجاد می کند. اجزای آلیاژی مانند مولیبدن ، نیکل ، تیتانیوم ، آلومینیوم ، مس ، نیتروژن ، فسفر و سلنیوم در ورق A516 Gr 70 یک گزینه اقتصادی و عملی برای اکثر محیط ها هستند ، اما در برابر کلرید مقاوم نیستند.

ورق آلیاژ چیست و از کجا استفاده می شود؟

ورق فولاد آلیاژی یا آلیاژی ورق فلزی است که از ترکیب قطعات تشکیل دهنده آن ساخته می شود و این تغییرات باعث تغییر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ورق می شود.

من قبلاً صفحه آهنی ساده یا ورق استیل کربن یا ST37 را به شما معرفی کرده ام و از مشخصات آن می دانم.

امروزه صنایع مختلف برای تهیه محصولات نهایی به فولادهای ویژه ای نیاز دارند. چه درجه حرارت بسیار بالا باشد (مانند یک نانوایی یا کوره سیمان) و چه بسیار کم (به عنوان مثال قله های کوه و ارتفاع) ، آهن معمولی مفید نیست. خیر ، اما استفاده از آن می تواند به کل پروژه آسیب برساند.

تجزیه و تحلیل SEM / EDS مواد مغناطیسی سخت را برای صنعت خودرو تأیید می کند

بنابراین ، برای کاربردهای خاص ، ورق های آلیاژ توسط مهندسان و متخصصان تولید می شوند و روزانه تکامل و توسعه می یابند.

فویل های آلیاژی اغلب در صنایع بالادستی مانند نیروگاه ها ، پالایشگاه ها ، صنایع پتروشیمی ، صنایع نفت و گاز استفاده می شوند.

هر زمان که در مورد روغن و فشار ، دمای بالا یا پایین صحبت می کنید ، باید از محصولات آلیاژی استفاده کنید.

محصولات آلیاژی مانند ورق های آلیاژی یا لوله های آلیاژی از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا آنها قادر به ایجاد و تولید مواد جدیدی هستند که بشر می تواند روزانه از آنها استفاده کند.قیمت انواع ناودانی و ویژگی های آن

بسیاری از محصولاتی که در اطراف ما وجود دارد و ما به راحتی از آنها عبور می کنیم از طریق این ورق های آلیاژ وارد می شوند. به عنوان مثال ، بنزین ، پلاستیک ، نان صنعتی ، روغن پخت و پز ، همه از ورق های آلیاژ ساخته شده اند.

بیشترین استفاده از ورق های آلیاژ

دمای بسیار بالا

دمای بسیار پایین

مخازن تحت فشار

مصرف مقاومت بالا

سختی بسیار بالا

مقاومت در برابر زنگ زدگی

مقاومت در برابر خوردگی هوا

مقاومت در برابر نمک دریا

صنعت ساخت قطعات

صنعت ابزار سازی

راه سازی ، پل سازی و برنامه ریزی شهری

صنعت هواپیمایی

فولاد مقاوم در برابر اسید

و بسیاری از موارد خاص دیگر

معروف ترین ورق های آلیاژی کدامند؟

پرکاربردترین ورق های آلیاژ در جهان و ایران به آلیاژهای زیر متصل می شوند.

ورق آلیاژ A516Gr70

ورق آلیاژ A516Gr80

ورق آلیاژ A283Gr60

ورق آلیاژ A283Gr70

ورق آلیاژ 17Mn4

ورق آلیاژ Ck45

ورق آلیاژ St52

ورق آلیاژ St44

ورق آلیاژ دلیدور

ورق آلیاژ هاردوکس

ورق آلیاژ دریایی A6

ورق آلیاژ نسوز 1.4841

ورق آلیاژ دمای پایین 1.4824

قیمت ورق آلیاژ چقدر است؟

من در مورد کاربرد ورق های آلیاژ صحبت کردم و هزینه این ورق را پرداخت می کنم. قیمت ورق آلیاژ به وضوح گرانتر از صفحه آهن معمولی است و بازار کوچکتر و محدودتر است. این ویژگی باید مشتریان شما را در مورد خریدهایشان بهتر بشناساند و متأسفانه چالش بسیار بزرگی که این روزها در بازار داخلی ایران وجود دارد ، عدم سواد کافی بین خریداران و فروشندگان این محصولات است. این باعث ایجاد مشکلات زیادی در این زمینه می شود ، من زیاد شنیده ام که فروش صفحات آلیاژی مشکلی ندارد! از اخراج خریدار برای یک شرکت خاص گرفته تا پاره شدن مخزن در یک پالایشگاه خاص! برای جلوگیری از این مشکلات و از بین بردن فروش نرخ آلیاژ ، عکس آن یا معادل آن را در نظر بگیرید. اول از همه ، از یک فروشگاه معتبر و معتبر خرید کنید و سپس در مرحله بعد با ارائه گواهی محصول (گواهینامه) و تست شیمی آزمایشگاه خنثی ، شرایط خرید خود را مشخص کنید.

مکان معتبر برای خرید ورق های آلیاژ کجاست؟

آیا شنیده اید که فروش صفحات آلیاژی کاری نیست ، اما یک پزشک عمومی کاملاً متخصص می تواند جراحی قلب را انجام دهد؟ قطعا نه. از فروشگاه سخت افزار عمومی بخواهید فولاد آلیاژی بفروشد ، این کار را به یک متخصص فولاد آلیاژی بسپارید.فویل های آلیاژی معمولاً در کشورهای اروپایی و بعضاً ایران ساخته می شوند و تولیدکنندگان فویل آلیاژی اهمیت کمتری نسبت به شناسایی عناصر شیمیایی فویل دارند.